Reklamy >sem<

Rousi

23. října 2010 v 11:42 |  Koně

Díky radám z internetů můžete vychovat 5 koní.

Rousy

Rousy jsou dlouhé chlupykoně na jejich nohách ajsou specifickým znakem některých plemen.

Rousnatá plemena:Některá chladnokrevná plemena koní na první pohled zaujmou dlouhou srstína nohou,která u některých plemen zakrývá celé kopyto. Koně určení pro práci mají rousy velice malé,aby se do nich nezychytly připráci větvičky a nepořídek. K nejrousnatějším plemenům patří Shirský kůň,clydesdaleský kůň,holanský chladnokrevníčk či Irský cob. Také oblíbení Friští koně mají rousy-ale nejsou tak husté.

K čemu rousy patří:I teplokavná plemena majína zadních nohou mylý rous,jehož úkolem je odvádění z celé nohy vodu taky,aby nezůstala v citlivé spěnce. U hodně rousnatých plemen bylo cíleným výběrem bylo dosaženo bohatého rousu,který na jednu stranu chrání nohy a spěnku,ale zároveň zamezuje přístupu vzduchu ke spěnce,a taje pakideálním místem pro množení bakterií.

Péče o rousy:Na krásné rousy je sic hezký pojhled,nicméně je třeba o ně pečovat. Rousy se musí pravidelně umývat a vyčesávat,aby vnich nevznikly podlomy či plísně,ke kterým jsou rousnatá plemena velmi náchylná.
Moooooooooooooocinky prosím napište mi komentíky je to pro mně důležitý protože jsem se vsadila s kámoškou kdo bude mít nejvíce komentů vyhrává tak moooc prosím buťte ve vítěznym týmu. Pište otázky na e-mail: studium.kamenska@emal.cz a tam se mně ptejte na cokoliv co potřebujete vědět. Budu se těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama